Folklórní tanec

Saidy

Saidy šaty

Základem šatů je látka s protkanou zlatou nití a střídavými, barevnými pruhy látek. K bohatě zdobené podprsence s flitry a korálky je ušitý neméně zdobený pás na zavazování. Ke kostýmu je možné doplnit i legíny.

Černo stříbrné šaty

Základem celého kostýmu je flitry vyšívaná černá látka. Na aplikace byla použita stříbrná s lurexovými nitěmi, která dobře odráží světlo a kostým tak přímo září. Celý kostým elegantního vzhledu doplnily kameny Swarovski, černé korálky sekané a trubky.

Shaabi

Pruhované šaty na Shaabi

Folklórní styl oplývá hravostí, z tohoto důvodu byla vybraná pruhovaná látka s příměsí elastanu v kombinaci červeno-bílé barvy. Kostým byl doplněn pásem a pokrývkou hlavy ze stejného materiálu jako šaty.Vše bylo olemováno červenými flitry s AB efektem a textilními třásněmi.

 

Pruhované folklórní

Klientka požadovala červeno-bílou pruhovanou látku. Byl vybrán úplet, který jsem olemovala  ornamenty a dozdobila Jabloneckými červenými kamínky. Pro zvýšení efektu byly našité červené flitry s AB efektem.

Eskanderani (Melaya Leff)

 Modré Eskanderani (Melaya Leff)

Folklórní šaty pošité zlatými, modrými a červenými lámanými flitry s AB efektem vyšité do tvaru květů, dodávají šatům punc hravosti a rozvernosti, který k tomuto stylu patří. Nedílnou součástí je nápažník, čelenka s květy,které nejsou na fotografii.

Khaleegy 

Pro tento styl tance jsou charakteristické dlouhé, široké šaty, které jsou bohatě pošité flitry a  oblékají se  přes běžný oděv. Tyto šaty byly obohaceny o lem v barvě zdobení a sešité od kolen dolů, tak, aby tanečnice mohla využívat volných rukávů.

Indický tanec

Pro slečnu Badriyah byl vytvořen kostým na indický moderní tanec. Krátké bolérko tzv. čoli,  sukně z dílů a zkrácená dhupatta-závoj doplňují šperky a náramky ve stejné barvě, které se objevují na výrazně zdobené látce.

Cikánský tanec

Kostým pro cikánský ruský tanec je velmi hravý. Proto byla zvolena barevná kombinace s květy. Výstřih bolérka je zdobený kameny a zlatou bortou, která se opakuje na rukávech. Vše je olemováno zlatým šikmým proužkem. Tanečnice Badriyah si v něm zatančila generálku na úžasném festivalu Tales of Sahara 2014.